NEWS

4 July 2022

Dzień Polskiej Borówki rozpoczął sezon zbiorów 2022

Za nami spotkanie sektora produkcji ogrodniczej, które przyciągnęło dziennikarzy, dietetyków, ludzi sportu i plantatorów. Tradycji stało się zadość, sezon otworzyła degustacja pierwszych owoców w wykonaniu najmłodszego z plantatorów – 1,5 rocznej Marceliny, córki Agnieszki i Kamila Kramarz z Janolina w gminie Rawa Mazowiecka. Wśród gości wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski oraz Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR. Wśród roli gospodarzy Dominika Kozarzewska, Członkini Zarządu Fundacji Promocji Polskiej Borówki i koordynatorka prac Jagodowego Core Teamu, Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, i liderzy organizacji producentów. Podczas obchodów branża pokazały wyzwania i sukces integracji. Dzień 1 LIPCA staje się powoli świętem wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo i promować walory owoców. Tego dnia obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Owoców.

– Kiedy 6 lat temu, razem z Kasią Grzegrzółką i członkami Stowarzyszenia Plantatorów Borówki, rozstawialiśmy krzesła przed pierwszym Dniem Polskiej Borówki, w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, jak duży będzie wzrost konsumpcji i jak dużo komunikacji do konsumentów uda się w tym czasie przeprowadzić. Dzisiaj serce roście, patrząc na te czasy. O tym marzyliśmy od lat, żeby wchodzić w sezon z taką liczbą konsumentów jak robimy to w tym roku – mówi Dominika Kozarzewska, Członkini Zarządu Fundacji Promocji Polskiej Borówki.
Przypomnijmy, wg. badań Kantar konsumpcje borówki tuż przed rozpoczęciem sezonu deklaruje 12 mln konsumentów.
– Jak to się stało? Decyduje konsekwencja plantatorów, ich odpowiedzialność za to, jak wygląda rynek i ich przekonanie, że nie jesteśmy tylko pionkiem, przedmiotem, że możemy działać w taki sposób, żeby ten rynek kształtować. Pokazywać ludziom jak zdrowe, wspaniałe i pięknie są nasze owoce – przekonywała Dominika Kozarzewska, koordynatorka prac polskiego Jagodowego Core Teamu.

http://polskiesuperowoce.pl/196920-dzien-polskiej-borowki-rozpoczal-sezon-zbiorow-2022

NEWS

International Success
Sucess in Poland
Expert Opinions
Corporate Responsibility

3 October 2017

2 July 2017